Tijdelijk éénrichtingsverkeer in Toekomstlaan door nutswerken

Van maandag 8 september tot en met zondag 26 oktober voert Fluvius nutswerken uit in de Toekomstlaan. Tijdens de werken blijft de Toekomstlaan in één rijrichting open: vanuit Merksem naar Schoten.

  • Voor de andere rijrichting volg je de omleiding via de Jozef Cogelslei, Metropoolstraat, Vaartkaai en Straalstraat.
  • Fietsers en voetgangers kunnen blijven passeren. De aannemer voorziet veilige en goed aangeduide oversteekplaatsen. 

Update 16/09:

Aquafin voert werken uit in de Toekomstlaan ter hoogte van nr. 187. Tijdens deze werken wordt een deel van de Toekomstlaan afgesloten en is er tijdelijk geen doorgang in beide richtingen voor gemotoriseerd verkeer. De werken starten tussen dinsdag 16 september en vrijdag 19 september en duren maximum twee dagen.

  • Wie vanuit Merksem richting Schoten rijdt, volgt de omleiding via de Pletterijstraat.
  • Wie vanuit de andere rijrichting komt, volgt de omleiding via de Jozef Cogelslei, Metropoolstraat en Straalstraat.

Vernieuwing nutsvoorzieningen

De komende maanden start Fluvius met werken in de Toekomstlaan, Jozef Cogelslei, Boekenborglei, Maurits Luyckxstraat, Leonard Gorisplein en Salvialei. De nutsvoorzieningen worden gemoderniseerd zodat ze weer voor lange tijd mee kunnen.  

De Toekomstlaan is als eerste aan de beurt. In het voorjaar van 2026 vernieuwen we ook de voet- en fietspaden. Beide werken werden zo gepland dat ze vlot op elkaar aansluiten. 

De werken verlopen gefaseerd, straat per straat. Afhankelijk van het weer en de technische factoren worden ze in het late voorjaar van 2026 afgerond.