Blauwalgenbloei vastgesteld in de vaart

De Vlaamse Waterweg stelde vorige week vast dat er op heel het kanaal Dessel-Turnhout-Schoten sprake is van blauwalgenbloei. 

Hoewel niet alle blauwalgen giftig zijn, is het merendeel dat wel. In contact komen met besmet water kan schadelijk zijn voor zowel mens als dier.

Om die reden is het verboden om de Schotense vaart te gebruiken voor verschillende recreatievormen, waaronder zwemmen, duiken, jetski en waterski.

Bij andere vormen van recreatie zoals kajak, kano, SUP, waterfietsen, boot- en oevervissen, zeilen, roeien, … wordt het risico lager ingeschat. Om die reden worden deze activiteiten door Departement Zorg niet expliciet verboden. Toch moet je bij deze activiteiten ook voorzichtig zijn. Daarom ontraadt De Vlaamse Waterweg deze activiteiten op de waterwegen waar blauwalgen worden vastgesteld. 

Meer info en het actuele overzicht van waargenomen blauwalgenbloeien vind je op https://www.vlaamsewaterweg.be/nl/nieuws/blauwalgen-actueel