Trompettist Vladimir krijgt De Kaekelaar helemaal stil
Trompettist Vladimir (17) uit Schoten krijgt De Kaekelaar helemaal stil: “In mei doe ik ingangsexamen voor het conservatorium”
Marcel Vanthilt en Clara Cleymans deden vorig weekend De Kaekelaar aan met hun Jukebox Klassiek. Ze lieten het publiek bij die gelegenheid kennismaken met één van de grootste muzikale talenten uit Schoten. Vladimir Verbeeck (17) gebruikt in tegenstelling tot zijn bekendere naamgenoot gelukkig alleen een trompet om mensen te doen luisteren.
Harpiste Leen Van der Roost, sopraan Liesbeth Devos en pianist Bart Van Caenegem grasduinden samen met The Jukebox String Quartet, bestaande uit Wietse Beels en Liesbeth Baelus (viool), Vincent Hepp (altviool) en Martijn Vink (cello), gracieus door eeuwen klassieke muziek. Ze diepten de meest sprankelende stukken op die het Schotense publiek vooraf had gekozen om live te horen spelen.
Onverwachte ster van de avond werd de jonge Vladimir Verbeeck. Hij was uitgenodigd om het podium even te delen met de oudere muzikanten. “Een mooie gelegenheid die ik met beide handen heb aangenomen”, blikt Vladimir in de ouderlijke keuken terug op het geslaagde intermezzo. Hij is even thuis van school om snel zijn boterhammen op te eten en de pers te woord staan.
Latijn-wiskunde
Vladimir doet dat laatste als een ervaren artiest. Deze jongeman is goed in dingen te combineren, leren wij snel. Op het Sint-Michielscollege van Schoten volgt hij Latijn-wiskunde, de moeilijkste richting waar hij in het laatste jaar zit en de examens stilaan in zicht komen. Toch vindt de welbespraakte jonge kerel nog de tijd om veel te oefenen op zijn trompet.
Het was elf jaar geleden liefde op het eerst gezicht toen hij tijdens een open dag van de lokale academie als zesjarige een instrument naar keuze mocht uitproberen.
“Ik volg nog altijd trompet op de Schotense academie, waar ik intussen ook leer componeren. Sinds 2024 volg ik ook Jong Conservatorium, de voorbereiding op het echte conservatorium zeg maar. Na een eerste geslaagd ingangsexamen in Leuven, ben ik al zeker dat ik daar straks op Campus Lemmens, Luca School of Arts mag beginnen, maar ook het het Koninklijk Conservatorium Antwerpen staat hoog op m’n verlanglijstje. Daar leg ik in mei ingangsproeven af”, vertelt Vladimir tussen twee happen door.
Opera
Wij hebben zo’n voorgevoel dat hij ook daar wel toegelaten zal worden. Alsof zijn trompetspel nog niet indrukwekkend genoeg is, kan de jongeman ook goed zingen. Als kleine jongen en lid van het Kinderkoor Opera Ballet Vlaanderen, stond Vladimir meermaals mee op de scène in de Antwerpse Opera. Zijn knapenstem was te horen in een tiental producties. “Met het ouder worden is mijn stem geëvolueerd naar bariton. Trompet en klassieke zang vormen nog steeds mijn hoofdbezigheden als het over muziek gaat”, aldus de jonge muzikant.
“Ook maak ik sinds anderhalf jaar deel uit van het Euregio Jeugdorkest, waarin de tachtig betere muzikale talenten uit België en Nederland samenspelen onder leiding van Hans Casteleyn. Het vergt buiten mijn oefensessies in de woonkamer van ons gezin ook best wat gezamenlijke repetities. Maar dat vele spelen loont. Vorig jaar wonnen we met het Euregio Jeugdorkest het hoog aangeschreven Summa Cum Laude International Youth Music Festival in Wenen.”
Het optreden zopas in z’n eigen Schoten, was voor Vladimir dus eerder een waardevol tussendoortje. De presentatoren, andere muzikanten en het publiek werden heel stil tijdens zijn uitvoering van het bekende trompetconcerto dat de Oostenrijker Johann Nepomuk Hummel in 1804 heeft geschreven.
Trotse ouders
In de zaal genoten Veerle Demuynck en Marc Verbeeck dubbel. Zij zijn de trotse ouders van Vladimir en zelf geen onbekenden in Schoten. Veerle verzorgt als woordkunstenaar al lang voordrachten en presentaties, schrijft poëzie en regisseert koren bij producties. Marc Verbeeck treedt zelfs meermaals per week op. Hij is namelijk al ruim dertig jaar de vaste en gewaardeerde organist van de Schotense Sint-Cordulakerk.
Ook Vladimir bewondert de talenten van zijn ouders. Maar of hij zelf ook ooit in de kerk gaat spelen? “Dan toch maar liever de opera en grote concerthuizen”, spreekt de bolleboos met grote longinhoud vrijuit alvorens hij weer de fiets opspringt en koers zet richting college. Daar mag hij in juni mogelijk z’n eigen proclamatie en die van z’n medeleerlingen opluisteren.
Bron: Auman, J. (2026, maart 24). Schoten bibliotheek. Opgehaald van krantenarchief: https://schoten.bibliotheek.be/krantenarchief/artikel/50117c68-14e7-4fd1-960c-5607cd5a4d42#print
